DISIbox do dezynfekcji światłem ultrafioletowym

 • Cena brutto:
  299,00 zł
 • szt.
 • Niedostępny
 • Udostępnij produkt
  w mediach społecznościowych

DISIbox do dezynfekcji światłem ultrafioletowym UVC LED.

DISIbox służy do zabezpieczenia załogi jachtu przed wzajemnym zarażaniem, podczas wspólnego przebywania w przestrzeni mesy (10 m3) lub kajut. W trakcie pracy urządzenia możesz przebywać w oczyszczanym wnętrzu nawet powyżej 8h (podczas snu).
DISIbox dezynfekuje powietrze światłem ultrafioletowym UVC, niszcząc szkodliwe bakterie i wirusy.

DISIbox to nowoczesne urządzenie na rynku dezynfektorów. DISIbox wykorzystuje diody UVC-LED wysokiej mocy. Diody są źródłem światła ultrafioletowego o tej samej długości fal, co dawne lampy wyładowcze stosowane np. do dezynfekcji sali szpitalnych. Utrzymują bardzo wysoką wydajność przy niskim poborze prądu. Otwiera to dla naukowców, technologów i projektantów nowe możliwości zastosowania procesów dezynfekcji do codziennej ochrony osobistej. Nowoczesne urządzenia dezynfekcyjne mogą być miniaturowe i  zasilane chociażby z gniazda zapalniczki samochodowej.

To idealne rozwiązanie dla czarterów i rodzin, które goszczą swoich znajomych, przyjaciół o których chcą zadbać, aby czuli się bezpiecznie. Po zakończonym rejsie, DISIbox może służyć w samochodzie, pracy. Dzięki zasilaniu USB, jest to urządzenie mobilne.
DISIbox zabija szkodliwe bakterie i wirusy obecne w powietrzu, dzięki zastosowaniu systemu potrójnej dezynfekcji:

 • Ultrafiolet - dezynfekcja światłem UV-C o długości fali 279 nm
 • NANO-filtr niklowy z powłoką ditlenku tytanu, domieszkowanego srebrem (TiO2 + Ag)
 • Jonizator – generator jonów,  wytwarzający aniony tlenu, które unieszkodliwiają wirusy

Potrójna ochrona to unikat na rynku urządzeń ochrony zdrowia. Bezpieczeństwo i skuteczność działania zastosowanych metod potwierdza Atest Państwowego Zakładu Higieny.

Jak działa DISIbox 

Wewnątrz obudowy urządzenia DISIbox, znajduje się źródło światła ultrafioletowego UVC-LED. Jest  to wysokiej mocy dioda LED, która naświetla niklową nano-siatkę z powłoką ditlenku tytanu domieszkowanego srebrem. Związek ten ma udowodnione naukowo działanie bakterio i wirusobójcze, które dodatkowo wzmacnia efekt światła UV-C.  W ten sposób dokonuje się dezynfekcja strumienia powietrza przepływającego przez nano-siatkę. Jonizator, który został również zamontowany w urządzeniu, to wspomagająca broń przeciwko drobnoustrojom a jednocześnie wpływający na poprawę jakości powietrza. Szybkość przepływu strumienia powietrza przez DISIbox została dobrana w taki sposób, aby efektywność dezynfekcji była jak najwyższa. Poza przepływem powietrza proces dezynfekcji nie jest odczuwalny dla użytkownika.

Dane techniczne

Zasilanie: DC5V/1A, Micro USB
Wentylator: wysokoobrotowy płynnie regulowany PWM
Średnie zużycie energii: 3W
Średni poziom dźwięku: <30 dB
Wydajność: do 10 m3/h
Temperatura przechowywania: -40 - +80 C
Wymiary: 145x89x42mm
Waga: 200 g
Jonizator powietrza: Tak
Stały filtr NANO, (TiO2-Ag) ditlenek tytanu domieszkowany srebrem
Aktywne źródło dezynfekcji Ultrafiolet 279 nm….UV-C LED
Certyfikacja CE, deklaracja zgodności z Dyrektywą 2014/30/EU
Atest Higieniczny Państwowy Zakład Higieny, No.: B-BK-60212-0215/20