Okulary żeglarskie - 7 ważnych cech.

22-07-2019

Żeglarstwo to sport ekstremalny, wymagający dedykowanego sprzętu. Okulary przeciwsłoneczne to podstawowy sprzęt żeglarza. Miłośnicy sportów wodnych doskonale wiedzą jak oślepiające są promienie słoneczne, odbijające się od tafli wody. Pobyt nad wodą wymaga dobrej jakości okularów przeciwsłonecznych, które zapewniają pełną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV, wiatrem i wodą. Przeciętne okulary nie ochronią należycie naszych oczu. Zwykłe okulary przeciwsłoneczne dają złudne poczucie ochrony wzroku.

7 cech, którymi powinny charakteryzować się dobre okulary żeglarskie:
Chronią przed promieniowaniem UV w tym UVA, UVB i UVC.
Chronią przed oślepieniem i odblaskami.
Wygodne, dobrze przylegające do twarzy.
Powłoka soczewek odporna na zarysowania.
Nietonące, niezatapialne.
Wykonane z lekkiego tworzywa o dużym współczynniku twardości.
Duży wybór kolorystyki i stylowego wyglądu.


Okulary żeglarskie Gill Marine model Race-Fusion

Mazuria jest dystrybutorem okularów, które wyróżniają się nie tylko wyglądem. Okulary żeglarskie Gill, dzięki wykorzystaniu specjalnej technologii komór powietrznych, nie toną w wodzie. Charakteryzują się doskonałym odprowadzaniem pary wodnej z okolic oczu, nosa oraz skroni. Specjalnie zaprojektowane otwory zapewniają doskonałą wentylację, zapobiegając parowaniu soczewek. Soczewki są odporne za zarysowania. Okulary angielskiego producenta Gill ochronią Cię przed promieniowaniem UV w tym UVA, UVB i UVC. Zapewnią najlepszą widoczność w jasnych warunkach i zapobiegną olśnieniu. Dobre przyleganie do twarzy zapobiega wywiewaniu przez wiatr i dostawania się wody od wewnątrz, co utrudnia wycieranie. Producent zwraca także uwagę na estetykę swoich produktów. Duży wybór nowoczesnych kształtów i kolorystyki sprawia, że każdy dobierze odpowiedni model dla siebie.

Niezależnie od tego, jak dbasz o swoje okulary, pełną ochroną przed zgnieceniem i zarysowaniem daje nam etui. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w pasek do okularów, który utrzymuje okulary na miejscu i zapobiega ich wypadnięciu za burtę. Chroni przed przypadkowym zgubieniem. Pasek Gill dostępny w 4 kolorach. Jest miękki, przylega do okularów i unosi się na powierzchni wody.

Szkodliwe działanie promieni UV występuje przez cały rok, dlatego chrońmy swoje oczy każdego dnia. Okulary Gill chronią wzrok każdego dnia w 100%.

Sprawdź także atrakcyjne cenowo oferty na odzież żeglarską Gill Marine outlet.